Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím
Podujatia

Spev a hudba znela ulicami Turzovky

Tí, ktorí sa chceli zabaviť a vypočuť si ľudové pesničky a tradície spojené s príchodom pôstu mali tak možnosť v piatok 9. februára 2018 sa  pridať k Ženskej folklórnej skupine Turzovanka, Detskej folklórnej skupine Bukovinka, ZUŠ Turzovka, Jednote dôchodcov, ktorí zorganizovali spolu s Kultúrnym a spoločenským strediskom Fašiangový sprievod s pochovaním basy. Tí, ktorí sa zapojili do sprievodu, ktorý začal pred kultúrnym domom a pokračoval do Šarkparku,  určite neoľutovali. Videli masky a kostýmy od výmyslu sveta . Okoloidúci, či účastníci sprievodu si spolu s účinkujúcimi mohli zaspievať "Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde" , zatancovať a zaspomínať si na dávne časy, kedy takéto sprievody boli samozrejmosťou. Poďakovanie za túto milú akciu patrí všetkým, ktorí sa na nej akýmkoľvek spôsobom podieľali a prispeli tak k zachovávaniu tradícii v našom meste.

Mohlo by vás zaujímať

Oznam pre našich čitateľov

Mestská knižnica Turzovka oznamuje svojim čitateľom, že v piatok 31. 5. 2019 bude z dôvodu konania celodenných podujatí zatvorená.   ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE !!!

Turzovské leto podporili
Partneri leta 2018