Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím
Festivaly

História v obraze

V sobotu sa uskutočnil už v poradí 18. krát rekordmanský maratón. Tentoraz sa skladali resp. ukladali kocky. Účastnici rekordu mali za úlohu vytvoriť dve fotomozaiky z 2018 kociek osadením do panelu. Každá mala svoje číslo a asistentky ich účastníkom rekordu pripravili podľa čísla a ľudia kocku zasunuli na očíslovaný kolík v stojane. Postupne od spodu s pribúdajúcimi vloženými kockami vznikali dve fotografie. Jedna z nich bola historická z roku 1968. Išlo o celkový pohľad na mesto z roku, kedy sa Turzovka stala mestom. Druhá farebná snímka - novodobá, bola tiež podobným celkovým záberom na kysucké mesto - Turzovka.

Práve tento rok sme si pripomenuli 50-ročnú históriu mesta Turzovka.  Účastníci rekordu - bolo ich 1.009, vytvorili spoločne dve gigantické fotografie. Tento pokus trval vyše 6 hodín a mozaiky zaujali mnohých návštevníkov. Boli to spomienky na to, ako mesto vyzeralo pred 50 rokmi. Fotografia zo súčasnosti ukázala na premeny Turzovky.

Počas dňa bol pripravený bohatý kultúrny program pre deti i dospelých. 

Primátor mesta Turzovka Ľubomír Golis spolu so zástupkyňou primátora Vierou Belkovou prevzali po 18. hodine certifikát za platný slovenský rekord z rúk komisára Knihy slovenských rekordov - 2018 kociek vytvorilo dve kompletné gigantické snímky. Na rekorde zaznamenali organizátori aj 23.000 účastníka turzovských rekordov, za všetkých 18. ročníkov. Stal sa ním Turzovčan Simon Belko. Akciu moderovala Miška Vrábová, s jej hlasom sa možno stretnúť v rádií Expres. Stala sa tiež účastníčkou rekordu, keď vložila poslednú kocku do panela. 

Mohlo by vás zaujímať

Dobrá správa pre milovníkov šláger zábavy

Novinkou tohtoročného Turzovského leta  je nedeľné popoludnie 09.07.2017 venované strednej generácií. Hosťom nedeľného popoludnia je známa hudobná skupina DUO JAMAHA, ktorú mnohí z nás po...

Turzovské leto podporili
Partneri leta