Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím
Drotária

Víkend plný hudby za nami

Najznámejší a najobľúbenejší festival  v regióne Kysúc „Drotária“ sa konal počas víkendu 6. - 7. júla 2019.  Ako prvý sa v programe predstavil multižánrový gitarista, spevák, skladateľ a producent Peter Luha. Jeho virtuózna hra vychádzala z pestrého mixu gitarových techník, hre na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiach, ktoré dokázali nahradiť celú kapelu. Veronika Rabada, ktorá čerpá z tradičnej slovenskej hudby obohatenej o tradičné prvky si zaspievala i v Turzovke v novom zoskupení. Svojím repertoárom sa tak priblížila aj mladším návštevníkom. Jej piesne zneli modernejšie a boli obohatené o tradičné prvky hudobných nástrojov. České, moravské a slovenské ľudové piesne v rockovom aranžmáne nám v plnom prevedení predviedla česká hudobná stálica ČECHOMOR, ktorej stálym hosťom je speváčka Lenka Dusilová. Excelentným ukončením sobotného večera  bola terchovská rocková kapela ARZÉN, ktorá roztancovala a rozospievala celý amfiteáter. Spojenie rockovej hudby s folklórnymi motívmi odmenila  Turzovka obrovským aplauzom ako symbol vďaky.

Dynamický začiatok nedeľného popoludnia bol určený pre najmenších Turzovčanov. Populárne, farebné a priateľské bábky Hanička a Murko rozveselili svojím koncertom a divadelným predstavením  nejedného detského návštevníka amfiteátra. Humoristicko – recesné – folkovo – folklórne a najmä úsmevne stretnutie si pre nás pripravila skupina Drišľak z Východného Slovenska.

Festivalový dvoj deň Drotárie nám goralským temperamentom ukončili svojím hudobným umením KOLLÁROVCI, ktorí do Turzovky zavítali už po druhý krát. Ich temperamentná hudba, spev a humorné slovo vytvorilo nezabudnuteľnú atmosféru v amfiteátri.

Mesto Turzovka, Kultúrne a spoločenské stredisko a spoluorganizátori touto cestou ďakujú všetkým účinkujúcim, divákom, generálnym partnerom, sponzorom a všetkým, ktorí  akýmkoľvek spôsobom pričinil k úspešnému priebehu 15. ročníka Drotárie 2019.

Mohlo by vás zaujímať

Hanička a Murko v Turzovke

Festival DROTÁRIA pozýva všetky deti na stretnutie s HANIČKOU A MURKOM v nedeľu 7. 7. 2019 o 14.00 hod. Jednorazové vstupné pre dospelých 5,- € a deti majú vstup zadarmo.  

Nedeľné popoludnie s Kollárovcami

Festival DROTÁRIA Vás pozýva na koncert hudobnej skupiny KOLLÁROVCI v nedeľu 7. 7. 2019 o 17.00 hod.  

Predstavujeme časový harmonogram festivalu DROTÁRIA

Festival DROTÁRIA sa nezadržateľne blíži a už o tri týždne 6. a 7. júla  2019 vypukne na turzovskom amfiteátri. Organizátori vrcholia s prípravami a zverejňujú kompletný ča...

Turzovské leto podporili
Partneri leta