Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím
Drotária

Festivalový víkend za nami

Opäť po roku sa zaplnil amfiteáter  návštevníkmi, ktorí  si k nám do mesta Turzovka  prišli vypočuť rôznych známych aj neznámych interpretov  popovej hudby.  Najznámejší a najobľúbenejší festival  v regióne Kysúc „Drotária“ sa konal v sobotu 8. júla 2017  a medzi účinkujúcimi nechýbala niekoľko násobná zlatá slávica  Zuzana Smatanová, ktorá do Turzovky zavítala už po druhý krát. Ako prvá v programe sa predstavila  novovzniknutá kapela NO ONE  z Topoľčian, ktorá ma vonku prvý singel  Na chvíľu a taktiež prvé CD Cesta ku hviezdam, ktorého piesne návštevníci festivalu už poznali. Možno je pre Vás Dave Branningan zatiaľ neznáma kapela, ale pre mesto Turzovka už nie. Štvorčlenná gitarová skupina, ktorá pochádza tak povediac spoza kopca, zo Žiliny, bola založená  na jeseň 2012 a na tohtoročnom festivale predstavila návštevníkom svoje naj single. Krátko  po dvadsiatej hodine na scénu s úsmevom na perách, v čiernom klobúku prichádza Dominika Mirgová, ktorá je známou speváčkou nielen pre mladšiu generáciu. S kvalitne prevedeným koncertom so zohratou kapelou a najmä výborným spevom, komunikáciou , rozveselila, roztancovala a rozospievala všetkých účastníkov festivalu. Jej bohatý repertoár piesni odovzdala naším turzovčanom s radosťou ako poďakovanie za pozvanie na tak prestížny festival, ktorý ma trinásťročnú  históriu. Nechýbal prídavok a samozrejme autogramiáda speváčky. Dvadsiata prvá hodina a tridsiata minúta. Reflektory sa rozžiarili a na pódiu  ladným krokom prichádza hviezda večera, Zuzana Smatanová. Na svojom konte ma niekoľko úspešných albumov a množstvo hudobných ocenení ako Aurel, OTO, Grand Prix Rádio a Zlatý slávik v kategórii Speváčka roka, Hit roka, Rádio slávik a Absolútny slávik. Jej albumové single  V dobrom i v zlom a jej doposiaľ najnáročnejšia  a najambicióznejšia skladba Horou zazneli aj v amfiteátri  v Turzovke a diváci ju za to  odmenili obrovským aplauzom ako symbol vďaky. Originálne kostýmy, profesionálny prejav boli jednou zo šanci si vypočuť naživo hity ADEL, ktorými sa predstavila štvorčlenná kapela  ADEL TRIBUTE z Olomouca. Managerom hudobnej skupiny je rodák z Turzovky, Viktor Korduljak. Na záver chceme poďakovať tanečnej skupine TERRA, ktorá pôsobí  pri Mestskom kultúrnom stredisku v Kysuckom Novom Meste za  ich tanečné kroky  moderných, klasických,  country a clogging tancov, ktoré boli spestrením a obohatením tohtoročnej Drotárie 2017.

V nedeľu 9. júla 217 bolo veselo aj na amfiteátri v Turzovke, kde si milovníci hudby, spevu rôzneho žánru a humoru prišli oddýchnuť a zaspomínať na nádherne piesne a melódie, ktoré su v dnešnej dobe veľkými hitmi pre každú generáciu.

Hudobnú skupinu Duo Yamaha  mnohí poznáme najmä z účinkovania v televíznom programe Šláger prijala naše pozvanie do mesta Turzovka. DUO tvorí otec a syn zo Záhoria . Nechýbali ani hostia a to: hudobná skupina Amadeo, Bystrická kasňa, Duo rytmus z Oslian a iný, ktorí rozospievali a roztancovali  celé publikum.

 Mesto Turzovka, Kultúrne a spoločenské stredisko a spoluorganizátori touto cestou ďakujú všetkým účinkujúcim, divákom, generálnym partnerom, sponzorom a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili k úspešnému priebehu 13. ročníka Drotárie 2017. Dovidenia o rok.

Mohlo by vás zaujímať

Víkend plný hudby za nami

Najznámejší a najobľúbenejší festival  v regióne Kysúc „Drotária“ sa konal počas víkendu 6. - 7. júla 2019.  Ako prvý sa v programe predstavil multižánrový gitarista, spevák, skladateľ a ...

Hanička a Murko v Turzovke

Festival DROTÁRIA pozýva všetky deti na stretnutie s HANIČKOU A MURKOM v nedeľu 7. 7. 2019 o 14.00 hod. Jednorazové vstupné pre dospelých 5,- € a deti majú vstup zadarmo.  

Nedeľné popoludnie s Kollárovcami

Festival DROTÁRIA Vás pozýva na koncert hudobnej skupiny KOLLÁROVCI v nedeľu 7. 7. 2019 o 17.00 hod.  

Turzovské leto podporili
Partneri leta